Mecz w grupie dolnośląskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn: SSRiR Start Konin - TS Zew Świebodzin

Wiesław Zdanowicz
Kadry z rozgrzewki przedmeczowej Zewu Świebodzin w hali sportowej w Koninie
Kadry z rozgrzewki przedmeczowej Zewu Świebodzin w hali sportowej w Koninie Czytelnik
W niedzielę, 22 kwietnia, w ramach przedostatniej, 25. kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej w grupie dolnośląskiej, Zew Świebodzin był gościem SSRiR-u Start Konin - drużyny zajmującej dziesiątą pozycję w tabeli.

Po meczu trener Bronisław Maly powiedział nam: - Mecz od początku pod naszą kontrolą. Graliśmy zdecydowanie w obronie oraz wprowadziliśmy szybkie ataki. W 22. minucie prowadzimy, ale kary 2-minutowe powodują, że do przerwy był remis 11:11. Bardzo dobra postawa w bramce Macieja Hady oraz kontry w wykonaniu Michała Tarasiuka i prowadzimy 12:17. Konsekwentna gra w ataku pozycyjnym i skuteczność Piotra Tomczyka pozwala nam mieć mecz pod kontrolą. Ostatnie minuty to wprowadzenie juniorów młodszych i podstawowych zawodników.

TS Zew Świebodzin: 98. Kamil Pasiuta, 22. Maciej Hady - 2. Łukasz Książkiewicz, 3. Tomasz Sielicki (1), 5. Piotr Tomczyk (9), 6. Wojciech Hrycak (1), 8. Nikodem Walkiewicz, 9. Przemysław Bryza, 11. Jakub Borówczak, 13. Jakub Kaliszak (1), 14. Michał Tarasiuk (11), 17. Mateusz Kowalaszek, 18. Martin Osiecki, 19. Jakub Cenin (5), 20. Nikodem Bilewicz, 33. Błażej Szczepaniak; trenerzy: Bronisław Maly, Mariusz Kwiatkowski, kierownik drużyny: Andrzej Galle

Sędziowie: Sędziowie: Mateusz Kaczorowski - Daniel Przybysz

Kolejka 25 - weekend 22-22 kwietnia:
SKF KPR Sparta Oborniki vs Śląsk Wrocław Handball Team 24:26 (12:15)

MKS Tęcza Kościan vs UKS Olimp Grodków 29:31 (17:14)

SKS Orlik Brzeg vs MKST Astra Nowa Sól 30:30 <3:5> (14:17)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica vs UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 26:27 (15:13)

LKS OSiR Komprachcice vs KS Forza Wrocław 31:30 (15:12)

SSRiR Start Konin vs TS Zew Świebodzin 23:28 (11:11)
SPR Bór Oborniki Śląskie vs MKS Żagiew Dzierżoniów (brak wyniku)