MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Drugi Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych okazał się ogromnym sukcesem! | ZDJĘCIA

Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
Wideo
od 12 lat
W weekend 15 - 16 czerwca 2024 roku rozpoczął się Drugi Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych. Kto nie był na imprezie, jeszcze będzie miał okazję wziąć udział w ostatnim koncercie w ramach festiwalu 23 czerwca 2024 roku w kościele Jana Chrzciciela w Łagowie.

Drugi Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych

Łagów, malownicze miasteczko w województwie lubuskim, znane jest z bogatej tradycji artystycznej i kulturalnej. W tym roku, po raz drugi, odbył się tutaj Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych, który przyciągnął nie tylko mieszkańców, ale również licznych turystów.
Michał Mogiła, prezes Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego, które organizowało wydarzenie, podkreśla znaczenie festiwalu dla promocji Łagowa. - Festiwal Orkiestr Dętych to nie tylko koncerty i występy, ale także degustacje i prezentacje lubuskich winnic. Promujemy Łagów jako miejsce turystyczne i artystyczne, - mówi Mogiła. Tegoroczna edycja rozpoczęła się koncertem Dubai Dixie Band (w składzie: Andrzej Tumiński – trąbka, Karol Kot – puzon, Adam Gołemberski – waltornia oraz Edward Piniuta - instrumenty perkusyjne) na jeziorze Łagowskim, następnie można było wysłuchać orkiestrę podczas przemarszu wzdłuż parku koło Zamku Joannitów. Kolejnym punktem programu był plenerowy koncert Muzyki Filmowej w różnych zakątkach Łagowa w wykonaniu Michał Mogiła – obój, Jakub Kotowski – skrzypce i Witold Klocek – akordeon.

Na orkiestrę już czekały tłumy, nie tylko mieszkańców, ale również licznych turystów

Następnego dnia, 16 czerwca finałowy koncert Drugiego Łagowskiego Festiwalu Orkiestr Dętych, zaczął się przemarszem Świebodzińskiej Orkiestry Dętej w centrum Łagowa spod Urzędu Gminy, a skończył się w parku koło Zamku Joannitów. Na orkiestrę już czekały tłumy, nie tylko mieszkańców, ale również licznych turystów. Czesław Kalbarczyk, wójt gminy Łagów, zaznacza, że takie imprezy mają ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. - Łagów jest miasteczkiem artystów. Chcemy umilić wypoczynek mieszkańcom i turystom poprzez różnorodne występy i festiwale, - wyjaśnia Kalbarczyk. Wójt podkreśla, że frekwencja na festiwalu rośnie z roku na rok, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tego typu wydarzeniami.
Jedna z uczestniczek festiwalu podkreśliła, że wydarzenia te ożywiają społeczeństwo i stanowią dużą atrakcję zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. - Przemarsz orkiestr był filmowany przez mnóstwo ludzi, co pokazuje, jak wielką atrakcją jest ten festiwal.

Festiwal odbył się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego, Marcina Jabłońskiego, Poseł na Sejm RP Katarzyny Osos oraz Wójta Gminy Łagów, Czesława Kalbarczyka. Organizatorzy i patroni podkreślają, że takie wydarzenia są kluczowe dla promocji regionu i integracji społeczności lokalnej.

Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie

Patrząc w przyszłość, Michał Mogiła wierzy, że festiwal będzie się rozwijał i przyciągał jeszcze więcej uczestników. - Nasze stowarzyszenie Zdolni do Wszystkiego, organizuje imprezy kulturalne na najwyższym poziomie w całej Polsce i za granicą. Wierzymy, że Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie - mówi Mogiła.
Drugi Łagowski Festiwal Orkiestr Dętych okazał się ogromnym sukcesem, potwierdzając, że Łagów jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a sztuka z turystyką. Wydarzenie nie tylko promuje muzykę i kulturę, ale również integruje społeczność i przyciąga turystów, czyniąc Łagów wyjątkowym miejscem na mapie Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto