Jofrakuda ma pierwszy medal mistrzostw Polski

Wiesław Zdanowicz
Archiwum KS Jofrakuda
Mateusz Żelengowski z Klubu Sportowego Jofrakuda Świebodzin jest pierwszym w dziejach świebodzińskiego tenisa stołowego medalistą mistrzostw Polski. Cenny krążek nasz młody zawodnik zdobył w grze parami w dniach od 4 do 5 czerwca w Międzyzdrojach, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w kategorii Żaków. W zawodach wystąpił także Igor Franc. Chłopakom należą się ogromne brawa.

Województwo lubuskie było reprezentowane przez czterech zawodników, w tym dwóch z KS Jofrakuda Świebodzin - Mateusza Żelengowskiego i Igora Franca oraz Alana Kulczyckiego z gorzowskiej Gorzovii i Damiana Danowskiego (ZKS Drzonków).

Cała czwórka wywalczyła sobie wcześniej awans do mistrzostw Polski podczas rywalizacji w ramach 18. mistrzostw województwa lubuskiego w Lubsku.

W grach parami nasi zawodnicy spisali się wyśmienicie!

Złoty medal zdobył Alan Kulczycki, który grając z Kacprem Głazowskim pokonał Miłosza Redzimskiego i Szymona Wiśniewskiego. Bardzo dobrą grą popisał się Mateusz Żelengowski wraz Bartoszem Frączkiem, którzy wygrali trzy pojedynki i dopiero w półfinale zostali po zaciętym meczu pokonani 3:1 przez zdobywców drugiego miejsca. Igor Franc, grając w parze z Damianem Danowskim, uplasował się w przedziale 17-32. Warto w tym miejscu przypomnieć, że klub Jofrakuda był dotychczas reprezentowany w rozgrywkach ogólnopolskich przez Wiktora Franca (występuje obecnie w pierwszej lidze), ale pierwszy medal dla klubu zdobył właśnie Mateusz Żelengowski, co rokuje nadzieje na przyszłość.

W grach singlowych brązowy medal zdobył Alan Kulczycki z Gorzovii. Pozostałe miejsca Lubuszan: w przedziale 9-12. Mateusz Żelengowski, 49-55. Igor Franc i Damian Danowski.