Oni znów to zrobili! Sandra Nowak i Adam Marysiak wygrali Bieg Bachusa

Mariusz Kapała
Cezary Konarski
9 września w Zielonej Górze odbył się 38. Nocny Bieg Bachusa.
9 września w Zielonej Górze odbył się 38. Nocny Bieg Bachusa. Mariusz Kapała
Tak, jak przed rokiem – Sandra Nowak i Adam Marysiak – triumfowali w 38. Nocnym Biegu Bachusa w Zielonej Górze. W sobotę 9 września na 10-kilometrowej trasie biegło niemal 250 zawodników.

38. Nocny Bieg Bachusa w Zielonej Górze rozegrany został tuż po Modivo Drużynowym Biegu Winobraniowym o Puchar „Gazety Lubuskiej". Start i meta usytuowane były na ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG. Rywalizowano na dystansie 10 km, do mety dotarło niemal 250 biegaczy. Biegaczom towarzyszyły dość trudne warunki atmosferyczne, było bardzo gorąco. Jeśli chodzi o triumfatorów, bieg był kopią ubiegłorocznej rywalizacji. Sandra Nowak znów dość szynko „urwała” się rywalkom i pobiegła po zwycięstwo. Z kolei Adam Marysiak napisał nową historię Nocnego Biegu Bachusa. Jest pierwszym zawodnikiem, który wygrał imprezę po raz czwarty. Wcześniej triumfował w latach 2012, 2020 i 2022.

- Razem z Kubą [Jakub Wawrzykowski zajął drugie miejsce – red.] trenujemy u doświadczonego trenera Ryszarda Biesiady, dlatego może jest taka przewaga, że mamy łatwiej – mówił Adam Marysiak. – Bardzo lubię tę imprezę, jest bardzo dobrze zorganizowana, jestem tu w zasadzie od zawsze. Miło mi, że przechodzę do historii tego biegu. Na trasie zawsze jest miło, bo jest dużo kibiców. Tym razem pogoda była plażowa, bardzo gorąco, ale po to trenujemy, żeby odnaleźć się w każdych warunkach.

Sandra Nowak tak komentowała swój sukces: - Biegłam swoim tempem, jak zawsze, dlatego jestem bardzo zadowolona. Lubię taką pogodę, jak dziś. Było ciepło, bezwietrznie, super. Nic mi nie przeszkadzało, ani łyka wody nie wzięłam na trasie. Bardzo dziękuję kibicom, szczególnie Biegostacji, duża grupa ogromnie mnie wspierała, dali mi dużego kopa.

Nocny Bieg Bachusa po raz pierwszy odbył się 13 września 1986 roku. Na starcie stanęło 63 zawodników, a rekord frekwencji padł w 2015 roku, gdy na trasę ruszyło 790 biegaczy. Wiele razy bieg miał międzynarodową obsadę, startowali goście z Niemiec, Holandii, Szwecji, Białorusi, Ukrainy i Kenii. Jedynym zawodnikiem, który wystartował we wszystkich 38 edycjach jest Krzysztof Łuczak z Zielonej Góry.