Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SOR Świebodzin. Gdzie się zgłosić w razie nagłego zagrożenia zdrowotnego? W jakich przypadkach będziemy przyjęci na SOR w Świebodzinie?

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
Na SOR w szpitalu w Świebodzinie tylko w nagłych wypadkach
Na SOR w szpitalu w Świebodzinie tylko w nagłych wypadkach Renata Zdanowicz
Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) w Świebodzinie udziela świadczeń opieki zdrowotnej. Tutaj możemy się zgłosić na wstępną diagnostykę oraz po leczenie w zakresie niezbędnym, by ustabilizować funkcję życiowe, gdy znajdziemy się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia czy życia. Pacjenci przywożeni są na SOR Świebodzin przez Zespoły Ratownictwa Medycznego lub mogą zgłaszać się samodzielnie.

Nowy Szpital w Świebodzinie, ul. Młyńska 6

- Centrala: 41 240 2100
- Rejestracja: 41 240 2112, 41 240 2190, 68 456 40 27
- [email protected]

SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY W ŚWIEBODZINIE

ul. Młyńska 6
Kierownik SOR lek. Paweł Ryske, specjalista medycyny ratunkowej, anestezjolog
tel. 41 240 2130
Pielęgniarka oddziałowa Beata Matusiak
tel. 41 240 2130
Izba przyjęć - tel. 41 240 2110

Zakres świadczeń SOR

Szpitalny Oddział Ratunkowy udziela świadczeń opieki zdrowotnej, polegających na wstępnej diagnostyce oraz podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znajdują się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Pacjenci przywożeni są na SOR przez Zespoły Ratownictwa Medycznego lub mogą zgłaszać się samodzielnie.

Nagłe zagrożenie zdrowotne może być spowodowane:

- ciężkim urazem, a w konsekwencji ciężkimi, rozległymi, mnogimi obrażeniami ciała doznanymi np.: w wypadku komunikacyjnym, w wypadku w szkole, w sporcie, w domu, upadku z wysokości itd.
- nagłym szkodliwym wpływem środowiska – najczęściej takim jak: niska/wysoka temperatura, ogień/pożar, wyładowanie atmosferyczne, prąd elektryczny, podtopienie, pogryzienie/ukąszenie/ użądlenie, ekspresja alergenów, promieniowanie jonizujące, skażenie, epidemia itp.
- ostrym zatruciem – w tym najczęściej: lekami, środkami chemicznymi, gazami, używkami, pokarmami itp.

Nagłe zachorowanie z zaburzeniem funkcji życiowych, najczęściej jest to: nagły ból w klatce piersiowej, nagłe zaburzenia rytmu serca, nagła duszność, nagły silny ból głowy, nagła utrata przytomności/ zaburzenia świadomości, napad drgawek, nagłe zaburzenia widzenia, słuchu, czucia, mowy, nagły ból brzucha, uporczywe, masywne wymioty, masywne krwawienia z przewodu pokarmowego, nagłe silne krwawienie z dróg rodnych, nagła wysoka gorączka (powyżej 39,0°C)

Organizacja pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - system TRIAGE

Po rejestracji Pacjenta na SOR pielęgniarka/ratownik medyczny oceniają stan Pacjenta i określają stopień pilności badania lekarskiego na podstawie: wywiadu, wstępnej oceny stanu pacjenta, wykonywanych pomiarów parametrów życiowych. W zależności od stwierdzonego problemu medycznego i na podstawie wstępnej oceny stanu pielęgniarka/ratownik medyczny określa stopień pilności udzielenia pomoc kwalifikując pacjenta do trzech kategorii oznaczonych kolorami:
- czerwony: pacjenci przyjmowani poza kolejnością z bezpośrednim zagrożeniem życia, gdzie ich stan zdrowia wymaga natychmiastowej stabilizacji czynności życiowych;
- żółty: pomoc pilna; czas oczekiwania do 60 minut; kolor ten będzie przydzielany pacjentom, których stan wymaga rozszerzonej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej oraz stosowania złożonej farmakoterapii;
- zielony: pomoc odroczona; czas oczekiwania od 240 do 360 minut; kolor ten będzie przydzielany pacjentom, których stan jest stabilny i wymaga jedynie podstawowej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, w tym pacjenci zgłaszający się ze skierowaniami z datą wystawienia dokumentu od dwóch do sześciu dni;

Uwaga!

W przypadku braku stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego pielęgniarka/ratownik medyczny informują Pacjenta o możliwości uzyskania pomocy medycznej w innym podmiocie leczniczym – u lekarza rodzinnego lub w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej dostępnej na terenie szpitala codziennie po godzinach pracy przychodni lekarza rodzinnego, od godziny 18.00 do godz. 8.00 rano dnia następnego a w soboty, niedziele, dni świąteczne i ustawowo wolne od pracy, całodobowo.

Informacje o stanie pacjentów przekazuje Ordynator Oddziału - lekarz prowadzący, osobom uprawnionym wskazanym przez pacjenta.

Trwa głosowanie...

Jak długo trzeba czekać na pomoc na SOR w Świebodzinie?

PRZECZYTAJ TAKŻE

ZOBACZ TAKŻE: Jak wyglądają szpitalne oddziały ratunkowe w czasie pandemii?

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto