Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczaniec. W szkolnym klubie pszczelarskim jest pracowicie jak w ulu. Nauczycielka Anna Mikułko potrafiła zaszczepić swoją pasję uczniom

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
W klubie uczniowie pracują jak w ulu
W klubie uczniowie pracują jak w ulu Archiwum prywatne
Szkolny Klub Pszczelarski przy szkole podstawowej w Szczańcu to ewenement na skalę regionu a może i dalej. Dzięki wiedzy i pasji nauczycielki Anny Mikułko dzieci zgłębiają tajniki pracy w pasiece.

Podczas zimowego odpoczynku pszczół w klubie dużo się działo

Mieliśmy już okazję przedstawić Annę Mikułko, nauczycielkę z wyjątkową pasją, którą potrafi zainteresować uczniów.

- W naszym klubie jest pracowicie jak w ulu. Mijają kolejne miesiące, a my nadal prężnie działamy i, co najważniejsze, nie tracimy zapału! Wraz ze zbliżającą się wiosną nabieramy rozpędu i motywacji do działania - mówi A. Mikułko.

Od naszej ostatniej wizyty dużo się zmieniło. Między innymi jest coraz więcej klubowiczów a uczniowie z niecierpliwością czekają na nowe działania.

- Właśnie oni dają nam siły i chęci do pracy - podkreśla nauczycielka.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak powstał klub pszczelarski w szkole w Szczańcu?

Dzieci odwiedzają kącik klubowy, który został wyposażony w sprzęt pszczelarski zasponsorowany przez firmę Łysoń. Uczniowie mają możliwość przymierzenia stroju pszczelarskiego, oglądania ula wielkopolskiego dziesięcioramkowego, dłuta, podkurzacza, węzy, propolisu, wosku pszczelego.

- Cieszy nas zainteresowanie tematem pszczelarskim. Klubowicze podczas odwiedzin kącika pszczelarskiego zadają dużo pytań, co świadczy o ich nieprzemijającym zainteresowaniu. Mamy głowy pełne pomysłów, organizujemy różne akcje i konkursy - wymienia opiekunka klubu.

Jednym z ważniejszych wydarzeń był konkurs na logo szkolnego klubu pszczelarskiego, na który wpłynęło ponad 30 prac. Laureatem został uczeń klasy VIb, a jego praca stała się oficjalnym logiem klubu. Przyznano jeszcze dwa kolejne miejsca i wyróżnienia.

Celem konkursu na najładniejszy hotelik dla owadów było propagowanie pszczoły miodnej oraz zawodu pszczelarza, a także zaangażowanie całych rodzin w wykonaniu domków.

- Jest to dla nas bardzo cenne, ponieważ chcemy, aby dzieci dzieliły wspólny czas wraz z rodzicami - mówi A. Mikułko.

Podczas długiej zimy uczniowie mieli okazję nauczyć się prawidłowego składania ramek wielkopolskich. W ostatnim miesiącu zbierali nasiona roślin miododajnych. Z zebranych siewek wykonają sadzonki kwiatków dla wszystkich uczniów szkoły z zamysłem wysadzenia ich w ogródkach przydomowych. Klubowicze byli uczestnikami kiermaszu bożonarodzeniowego na terenie gminy Szczaniec. Podczas imprezy sprzedawali własnoręcznie zrobione świeczki z prawdziwego wosku pszczelego. Dochód z kiermaszu przekazali na zakup książek o tematyce pszczelarskiej do biblioteki szkolnej.

W planach, dzięki współpracy z gminą Szczaniec, jest składanie hotelików dla owadów oraz budek lęgowych dla ptaków. Wszystkie domki rozwieszone będą na terenie Szczańca.

Podczas wszystkich działań Klub cieszy się poparciem i patronatem ważnych instytucji oraz firm. Są to m.in.: Gmina Szczaniec, Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze, Regionalny Związek Pszczelarzy, Nadleśnictwo Babimost, firma Łysoń. Szkoła dziękuje za współpracę i zaangażowanie w jej działania.

Trwa głosowanie...

Czy pszczelarstwa powinni uczyć się uczniowie?

O CZYM JESZCZE PISZEMY

ZOBACZ TAKŻE: Dyrektorzy szkół i kuratorzy oświaty apelują do dzieci i młodzieży o pozostanie w domach i samodzielną naukę

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto