MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wernisaż Malarstwa Stanisława Bolesława Skowrońskiego przyciągnął tłumy w Sulechowie

Tomasz Daiksler
Tomasz Daiksler
Wernisaż malarstwa to była również okazja do spotkania i wspomnień
Wernisaż malarstwa to była również okazja do spotkania i wspomnień Tomasz Daiksler
W "Galerii między książkami" Biblioteki Publicznej Gminy Sulechów odbył się wyjątkowy wernisaż malarstwa krajobrazowego Stanisława Bolesława Skowrońskiego. To wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców oraz zaproszonych gości, którzy mieli okazję podziwiać dzieła lokalnego artysty, znanego głównie, jako nauczyciela i trenera siatkówki.

Swoją pasję do malarstwa rozwijał na emeryturze

Stanisław Bolesław Skowroński urodził się 30 czerwca 1935 roku w Kamionkach Wielkich. Jego życie zawodowe związane było z wychowaniem fizycznym i sportem, pracował jako nauczyciel i trener siatkówki w Sulechowie w latach 1955-1978. Mimo, że marzył o studiach na Akademii Sztuk Pięknych, jego kariera potoczyła się inaczej. Swoją pasję do malarstwa rozwijał na emeryturze, traktując malowanie jako sposób na odpoczynek i aktywne spędzanie czasu.
Wystawa zaprezentowała prace, które Skowroński tworzył przez lata, uwieczniając piękno otaczającej go przyrody.

- Nie jestem malarzem artystą, ale jestem amatorem, który w swój naturalny sposób pędzlem i farbami utrwala na płótnie i papierze to, co dostrzega i uważa za godne uwagi - mówił o swojej twórczości.

Prace Skowrońskiego koncentrują się głównie na wiejskich krajobrazach, które są dla niego źródłem inspiracji.

W swoich przemówieniach goście wyrazili podziw dla twórczości artysty oraz jego wkładu w rozwój sportu w regionie

Wernisaż rozpoczął się uroczystym przywitaniem przez Kierownik Wydziału Promocji Gminy Sulechów, Marzena Arendt - Wilczyńska, która podkreśliła znaczenie tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Stanisław Skowroński, burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys oraz Starosta Zielonogórski Tadeusz Pająk. W swoich przemówieniach goście wyrazili podziw dla twórczości artysty oraz jego wkładu w rozwój sportu w regionie.

Burmistrz Wojciech Sołtys wspominał osiągnięcia Skowrońskiego jako trenera siatkówki, podkreślając, że - Pan Stanisław zostawił swoje serce i zdrowie w Sulechowie, pracując z zespołami siatkarskimi i rozwijając sport w naszym mieście.

Nie malowałem przez 30 lat

Podczas wywiadu Stanisław Skowroński opowiedział o swojej drodze do malarstwa, które stało się dla niego formą relaksu na emeryturze. Mówił o trudnościach, jakie napotykał, łącząc pracę zawodową z pasją do sztuki.

- Nie malowałem przez 30 lat. Dopiero na emeryturze wróciłem do malowania, traktując to, jako odskocznię od wszystkiego - powiedział Skowroński.

Artysta podkreślał, że malarstwo jest dla niego zabawą i sposobem na aktywne spędzanie czasu, szczególnie teraz, kiedy mieszka w pięknych okolicach, które stanowią dla niego nieustanne źródło inspiracji.

Wernisaż malarstwa to była również okazja do spotkania i wspomnień

Wernisaż malarstwa Stanisława Bolesława Skowrońskiego był nie tylko świętem sztuki, ale także okazją do spotkania i wspomnień. Artysta, mimo że sam siebie określa mianem amatora, zyskał uznanie za swoje prace, które odzwierciedlają jego miłość do przyrody i pasję do malarstwa.

Dzięki wsparciu Gminy Sulechów, Starosty Zielonogórskiego oraz lokalnej społeczności, to wydarzenie stało się cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, celebrującym zarówno sztukę, jak i wkład Skowrońskiego w rozwój lokalnego sportu.

Zobacz też wideo: Zielona Góra, Kargowa. Rusza KOZZI Film Festiwal

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wernisaż Malarstwa Stanisława Bolesława Skowrońskiego przyciągnął tłumy w Sulechowie - Sulechów Nasze Miasto

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto