Świebodzin. Udany początek sezonu rozgrywkowego tenisistów stołowych Jofrakudy [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Tenisiści stołowi Jofrakudy Świebodzin rozpoczęli sezon rozgrywkowy
Tenisiści stołowi Jofrakudy Świebodzin rozpoczęli sezon rozgrywkowy Wiesław Zdanowicz
Tenisiści stołowi Jofrakudy Świebodzin udanie rozpoczęli nowy sezon rozgrywkowy. Szczególnie udany start zaliczyli najmłodsi członkowie klubu - Igor Franc i Mateusz Żelengowski. Obaj, wraz ze starszymi kolegami klubowymi, wzięli udział w kilku wrześnowych turniejach, odnotowując sportowe sukcesy.

Turniej winobraniowy
W sobotę, 9 września na sali Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się drugi Turniej Winobraniowy Open, organizowany przez miejscowy AZS. Udanie zagrali tam zawodnicy KS Jofrakudy podejmując walkę z zawodnikami z drugiej ligi grupy dolnośląsko-lubuskiej. Miejsce piąte zajął Mateusz Żelengowski, który pokonał w turnieju dwóch zawodników miejscowego AZS-u, a siódme Radosław Żelengowski. Turniej wygrał Oskar Sroczyński z AKS Strzegom.

Tegoż dnia równolegle w Krośnie Odrz. odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w młodzików (roczniki 2005 i młodsi). Świetnie spisał się Igor Franc (Jofrakuda), który wygrał cały turniej i awansował wraz z Damianem Gruszką (ZKS Drzonków) do I Grand Prix Polski Młodzików, który odbędzie się 29-30 września w Krakowie.
Limit i awans na I. GPP miał już zapewniony przed sezonem Mateusz Żelengowski i nie musiał brać udział w kwalifikacjach. Miejsce 20. w zawodach zajął debiutant Tomasz Bącela (rok ur. 2007) oraz 22. Oskar Dawidowicz (wszyscy Jofrakuda).

Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetów
W niedzielę 10 września w Kostrzynie/n Odrą odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny kadetów (roczniki 2003 i młodsi). I tu niespodziankę sprawił Mateusz Żelengowski, który zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się do I Grand Prix Polski Kadetów odbywających się 22-24 września w Krośnie nad Wisłokiem wraz ze zwycięzcą zawodów Filipem Krzywniakiem (ZKS Drzonków). Dobrze zagrał też Igor Franc, ostatecznie zajmując 7. miejsce w gronie starszych zawodników z województwa lubuskiego.

Turniej tenisowy w Opalenicy
Na zaproszenie organizatorów - sekcji tenisa stołowego MKTS Opalenica, zawodnicy z naszego powiatu brali udział w rozgrywkach tenisowych w pierwszym z cyklu trzech turniejów w Opalenicy. Był to kolejny turniej dla zaprzyjaźnionych klubów i środowisk tenisa stołowego województw wielkopolskiego i lubuskiego, a także doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu i wspaniałej zabawy poprzez sportową rywalizację. Lubuskie reprezentowali zawodnicy z klubów Ganesa Radoszyn i Jofrakuda Świebodzin oraz zawodnik z Łagowa i Międzyrzecza. Turniej rozegrano w grupach wiekowych, a do rywalizacji zapisało się 31. graczy.
Grupę najmłodszą wygrał Mirosław Wieczorek, przed 2. Danielem Welke, i 3. Piotrem Adamczykiem. Grupę wiekową średniaków nazwano - niebieską i zwyciężył Rafał Jurek. Drugi był Piotr Raptis, trzeci - Zbigniew Cybulski (Łagów); miejsca pozostałych zawodników z naszego powiatu: 5. Wojciech Starszak (Ganesa), 6. Henryk Zduński (Jofrakuda) i 7. Mirosław Ciulkiewicz (Ganesa). W grupie najstarszej rywalizowało 11. graczy. Zwyciężył Jan Nowak (Międrzyrzecz), 2. Jerzy Kiedrowicz, 3. Mirosław Lonzer, 5. Stanisław Kukurowski (Jofrakuda).

Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów
W niedzielę, 17 września, odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny juniorów (rocznik 2000) w Drzonkowie. Dobrze spisali się tam zawodnicy świebodzińskiej Jofrakudy. Mateusz Żelengowski zajął miejsce ośme, a Igor Franc - trzynaste w gronie 28., starszych o nawet pięć lat zawodników z województwa lubuskiego. Turniej wygrał Piotr Chłodnicki z ZKS-u Drzonków.