Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Edyta Górniak broni swoich przekonań wygłoszonych podczas festiwalu w Lubuskiem. Polemizuje z... księdzem

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Wideo
od 16 lat
O Edycie Górniak, popularnej piosenkarce, ostatnio zrobiło się ponownie głośno. Tym razem za sprawą kontrowersyjnych słów, wygłoszonych podczas zlotu Harmonia Kosmosu 2022, który odbył się pod koniec czerwca w lubuskim Torzymiu. Artystka nawiązała do kontrowersyjnych treści w swoich wpisach facebookowych.

Zobacz zdjęcia ze zlotu!

Matrix Edyty Górniak na Harmonii Kosmosu

- Chciałabym, żebyśmy tak prawdziwie, z serca, podziękowali Matrixowi, dlatego, że dzięki niemu możemy przypomnieć sobie wartości i zapragnąć najmocniej w świecie prawdy i życia w tej prawdzie. Potrzebowaliśmy takiego wstrząsu i kopniaka, i dziękujemy im za to - powiedziała na wstępie piosenkarka. Później celebrytka twierdziła, że wśród nas żyją bioroboty, hybrydy i reptilianie.

Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia - przekonywała piosenkarka w Torzymiu.

Edyta Górniak po raz pierwszy publicznie opowiedziała o przekazach, których miała doświadczać od dziecka. - To, że ja wystąpiłam w obronie ludzi dwa lata temu, to było z pełnym komfortem, dlatego że ja już wcześniej dostałam przekazy, czyli wiedziałam, co może się wydarzyć i byłam zupełnie spokojna o to, że jest to zaledwie kolejna pułapka - mówiła, nawiązując do COVID-19.

Po wystąpieniu Edyty Górniak na scenie pojawił się Jerzy Zięba. Piosenkarka otrzymała całusy w policzek i wiele miłych słów. Pojawiła się również anegdotka o pomyśle Zięby na start Górniak w... wyborach prezydenckich, artystka jednak zaprzeczyła, jakby miała mieć takie plany.

Odpowiedź księdza

Ksiądz Janusz Koplewski skomentował w rozmowie z Faktem przekonania Edyty Górniak. Nazwał je głupotą i tłumaczył, że każdy człowiek ma ciało i duszę. Edyta Górniak zareagowała na artykuł i opublikowała na swoim Facebooku post. Pisze w nim:

Cieszę się, że moja wypowiedź wywołała dyskusje. To zdecydowanie potwierdza, że podjęłam ważne zagadnienia. Prędzej czy później i tak spotkanie z historią Naszego Świata jest nieuniknione. I jest absolutnym priorytetem w procesie właściwego rozpoznania siebie, swojego miejsca i zadania we Wszechświecie.

Dalej Górniak utrzymuje - W odpowiedzi na wypowiedź dla ks. Koplewskiego mam dla Niego smutną wiadomość. Z całą pewnością muszę potwierdzić, iż niestety nie każda istota, która wygląda jak Człowiek ma Duszę. Temat ten jest ukrywany w historii i jest mocno złożony, więc dla rozpoznania jego najprostszego fragmentu stawiam pytanie - Skąd wzięło się określenie uznane przez Kościół i używane w kazaniach jako pouczenie i przestroga - „Zaprzedałeś Duszę diabłu" - ?

Ksiądz ponownie odpierał argumenty piosenkarki. Co ciekawe, artystka w swoich teoriach znalazła wielu zwolenników. Wśród komentarzy pojawiły się takie jak:
"Wielki szacunek za odważne wyrażanie prawdy. Pozdrawiam".
"Zgadzam się z każdym słowem Edyty. Walka o nasze Dusze trwa. Tylko Miłość nas ocali".
"Niestety ludzie jeszcze nie są gotowi na tą prawdę. Tym bardziej gratuluję odwagi".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto