Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remonty mieszkań w Świebodzinie to szansa na nowy "dom". Kto dostanie cztery kąty?

Joanna Niedziela
Joanna Niedziela
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dla mieszkańców Świebodzina już niedługo zostanie oddanych 8 mieszkań gminnych, które trafią do Społecznej Agencji Najmu, oferującej przystępne czynsze dla osób o niskich dochodach.

Fundacja Habitat for Humanity Poland, UNHCR, Urząd Miasta Świebodzin oraz Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, zapowiada otwarcie jako jednej z pierwszych Społecznej Agencji Najmu (SAN) właśnie w Świebodzinie.

Chcemy z naszą oferta dotrzeć do tych z mieszkańców, którzy zarabiają zbyt dużo, żeby otrzymać mieszkanie socjalne a nieco za mało, żeby pozwolić sobie na mieszkanie w TBS'ie lub na najem na rynku prywatnym - mówi Tomasz Sielicki, burmistrz miasta Świebodzin

Mieszkania dla mniej zamożnych

Na realizację projektu przeznaczono 1,5 miliona złotych, projekt SAN w Świebodzinie nabiera tempa. Aktualnie remontowanych jest 8 mieszkań gminnych, które jeszcze w tym roku trafią do SAN na wynajem dla mniej zamożnych mieszkańców gminy.

-Własny kąt - godne miejsce do życia daje poczucie bezpieczeństwa i moc, które otwierają ogromne możliwości. Wierzymy, że nasze działania, pokazują siłę solidarności społecznej i wspólnego działania na rzecz poprawy ludzkiego życia. Cieszymy się, że już wkrótce pierwszych osiem rodzin zasiądzie do wspólnego posiłku w pięknych, wyremontowanych mieszkaniach –wyjaśniała Elżbieta Korek z Fundacji Habitat for Humanity Poland

.

Pomagali pracownicy Ratusza

5 grudnia, w Światowy Dzień Wolontariatu, pracownicy miejskiego ratusza w Świebodzinie zamiast być w biurach, założyli robocze ubrania i kaski i pomagali w pracach wykończeniowych dwóch z remontowanych mieszkań gminnych.

-SAN pozwoli osobom i rodzinom, które nie mają własnego mieszkania wynająć lokal na korzystniejszych warunkach, czyli taniej niż na rynku prywatnym – dodał burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto